Mühür

Hakīkat Kitābevi

  Site Map                                                                                    

BESIMI DHE ISLAMI           

Besimi dhe Islami Nė kėtė libėr spjegohet njė Hadisi sherif  i Pejgamberit mbi Besimin dhe Islamin. Pra spjegohen kushtete e besimit dhe kushtet e Islamit, si dhe emrat (thirjet) e Allahut. Nė fund tė librit  ėshtė Letra e Z.Sherafedin Munirit. Po ashtu ėshtė edhe fjalori fetar nė gjuhėn shqipe.

Ky libėr ka 128 faqe. Libri mund tė porositet nė librarinė Hakikat. Pėr ta lexuar librin nė tėrėsi klikoni fotografinė ose titullin.


   

LIBRI NAMAZIT

 Libri Nama‎zitKy libėr pėrmban nėntė njėsi. Spjegimi mbi Itikati Ehl-i synetin, namazin, abdesin, guslin, tejemumin, agjėrimin, haxhin dhe zeqatin. Nė fund tė librit mbi namazin janė paraqitur duat tė cilat duhet tė thuhen gjatė faljes sė namazit por edhe jashta namazit. Kėto sure dhe dua mund tė ndėgjohen edhe me zė.

 Ky libėr i ka 280 faqe. Libri mund tė porositet nė librarinė Hakikat. Pėr ta lexuar librin nė tėrėsi klikoni fotografinė ose titullin.

 

 


Hakikat Kitabevi

Address: Darussefeka Caddesi No: 53 P.K.: 35   34083
Fatih / Istanbul / TURKIYE
Phone: +90 (212) 523 45 56 - 532 58 43   Fax: +90 (212) 523 36 93
E-Mail:
bilgi@hakikatkitabevi.com

 

 

Home  /  E-Mail  / Download   /  Arabic  -  Azeri  -  Boshnjakisht  -  Bulgarian  -  Deutsch  -  English  -  Espańol  -  Franēais  -  Persian  -  Russian  -  Shqip  -  Turkmen  -  Türkēe  -  Urdu  -  Uzbek